Az üvegtál alapos tisztítása után a rizspapírból kitéptem a mintát és felragasztottam az üveg hátuljára. Üvegtál esetében nagyrészt a hátuljára dolgozom, mert így a tál meg marad teljes értékű üvegtálnak és nyugodtan használható, akár sütihez, akár a kulcsokat beledobni… bármire.
A száradás után 2 fázisú finomvonalas repesztő került rá. Mind két réteget úgy kell felhordani, hogy egyenletes legyen, és nem túl vékony rétegben. A rétegek közt ki kell várni a teljes száradást, és csak akkor jöhet a következő fázis. Amikor a második fázis is megszáradt már láthatóvá válnak a repedések a fénybe tartva. Ekkor jön a repedések feltöltése, amire elsősorban antikoló pasztákat használunk, de én azt szerettem volna, hogy a repedésekben egy sötét lila szín köszönjön vissza. A legjobb ilyenkor olajfestéket használni, apránként haladva bekenni és visszatörölni, mivel csak a repedésekbe szeretnénk színt vinni, nem az egész felületre. Nekem épp nem állt rendelkezésre olajfesték, így improvizálnom kellett. Szimplán vízbázisú festéket nem használhatunk a repesztésre, mert a vízbázisú festék vissza oldja a repesztőt, így egy csúnya megtúrósodott felületünk lenne, amiből az következik, hogy lehet lemosni az addigi munkánk. Tudom, mert kipróbáltam. 🙂 Mert mondták nekem, hogy nem lehet, de miért nem lehet? Így fogtam egy próba darabot és kipróbáltam, hogy választ kapjak a kérdésemre. Na de folytatom a leírást, szóval nem volt olajfestékem, így kénytelen voltam mégiscsak vízbázisú festéket használni. Aminél még nem is annyira az a problémás rész, hogy felhordjuk a festéket, hanem inkább a visszatörlés, mivel a vízbázisút vízzel lehet hígítani, így a visszatörlésnél is vizet kell használni, az meg mint fentebb leírtam nem szép eredményt produkál. Ezért próba cseresznye alapon kipróbáltam, hogyan tudom visszatörölni víz nélkül és ami bevált az a Stamperia által forgalmazott Blendin Gel . Ezzel sikerült úgy visszatörölni, hogy a repedésekbe szépen beült a festék, de a felületről maradéktalanul vissza tudtam törölni. Persze nagyon aprólékosan tudtam csak haladni, mivel nem szabad megvárni, hogy a festék rászáradjon. Miután kész lett és megszáradt, került rá egy réteg oldószeres lakk, hogy a már felvitt rétegeket fixáljam és tudjak rá vízbázisú festékkel festeni biztonsággal. Száradás után már csak meg kellett festeni a hátteret és még két rétegben lakkozni oldószeres lakkal.
Ebből is látszik, hogy jól megválasztott alapanyaggal könnyű dolgozni, de ha nincs kéznél, akkor improvizálni kell, és ettől is szép ez a hobbi.
Ha tetszett, iratkozz fel a heti hírlevélre a blogkövetésnél, így minden héten értesülsz a legújabb bejegyzésekről.
Keress a Facebook-on is, a Handmade by Tünde oldalon!
A videót ha nem sikerül nagy ablakban megnyitni, akkor indítsd el a lejátszást, majd a lejátszási ablakban alul kattints a ikonra.
Ekkor új ablakban nyílik meg, ahol már ki tudod tenni teljes képernyőre.
A videót tedd át HD minőségre, a videoablak alján a fogaskeréknél a minőséget kell átállítani.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: